В перелік робіт, пов'язаних із сервісом систем кондиціонування, входить заправка агрегату холодоагентом, оскільки погіршення якості очистки і охолодження повітря найчастіше пов'язано з зменшенням тиску в контурі.
Як правило, брак холодоагенту виявляють у період планового технічного обслуговування, але буває і так, що кліматичне обладнання перестає охолоджувати раптово, а експлуатувати кондиціонер з недостатньою кількістю фреону — небезпечно: агрегат споживає більше електроенергії, що призводить до поломки компресора.
Професійним обслуговуванням і заправкою кондиціонерів всіх серійних моделей займаються фахівці компанії «КиевКомфорт». В рамках діагностики стану агрегату, ми обов'язково перевіримо обсяги холодоагенту, встановимо причину зменшення кількості газу в контурі і заповнимо недолік, згідно з технологічним вимогам.
Особливості заправки побутового кондиціонера фреоном
Недолік фреону — одна з найбільш поширених причин несправності кліматичної техніки. Холодоагент — речовина, що випаровується, без якого агрегат не буде виконувати своєї головної задачі з охолодження повітря в приміщенні.
Особливість фреону полягає у низькій температурі кипіння, а також стійкості до високих градусів. Під час випаровування, газ поглинає тепло, при конденсації — виділяє. Ці фізичні властивості фреону закладені в основу функціонування кліматичного обладнання.
У кожного кліматичного устаткування є свій термін дозаправки: графік залежить від інтенсивності експлуатації системи та технічного стану агрегату. Допустима витік хладагента — до 8% в рік, але заправляти кондиціонер необхідно не рідше 1 рази в рік, навіть при відсутності причин для проведення ремонту.
Діагностика кондиціонера за всіма робочими параметрами необхідна не рідше одного разу на 2 роки.
Необхідність заправки домашнього кондиціонера
Про нестачу хладагента (і необхідність заправки кондиціонера фреоном певної марки) свідчать наступні ознаки:
погіршення або відсутність охолодження при заданому терморежіме: під час професійної діагностики, майстер визначає різницю між температурами рідинної та фреонової магістралі — вона не повинна перевищувати 8°C (збільшення цього показника свідчить про розгерметизацію і витоку хладагента);
поява на трубках масла, яке традиційно використовують для охолодження компресорної мастила: при порушенні герметичності системи, масло може витікати назовні, накопичуючись на модулях зовнішнього і внутрішнього блоків;
утворення полою на механізмах як зовнішнього, так і внутрішнього блоків.
Етапи заправки кондиціонера холодоагентом
Заправка домашнього кондиціонера фреоном при комплексному обслуговуванні агрегату і ліквідації витоку передбачає:
перевірку системи на герметичність;
очищення блоків спеціальним парогенератором;
заправка газом актуальною модифікації (R407, R410А, R22);
дезінфекцію;
діагностику і тестування всіх робочих систем;
перевірку стану дренажу;
контрольні вимірювання.
Виконувати заправку кондиціонера самостійно або з залученням непрофесіоналів не рекомендується, особливо, якщо апарат знаходиться на гарантійному обслуговуванні.
Заправка кондиціонера в Києві: якісно, професійно, з гарантією
Користувачі побутових кондиціонерів повинні знати, що економія на своєчасне техобслуговування кліматичного обладнання призводить до погіршення її продуктивності і, як результат, до глобальних поломок.
Використовувати кондиціонер без періодичної його заправки і без проведення очищення — потенційна загроза для здоров'я.
Серед переваг сервісного обслуговування кліматичної техніки від компанії «КиевКомфорт»:
багаторічний досвід сервісного обслуговування «під ключ» (в тому числі і заправки кондиціонерів будь-серійної марки);
наявність у штаті висококваліфікованих спеціалістів;
заправка кондиціонерів фреоном, відповідним потужності, моделі та технології експлуатації обладнання;
заправка кондиціонера за лояльною ціною;
гарантія якості на витратні матеріали і перелік виконаних робіт;
індивідуальні методи роботи по кожній заявці;
вигідні умови для діагностики, очищення і заправки побутових кондиціонерів постійним клієнтам.