Як і будь-яка техніка, кліматичне обладнання потребує періодичного техогляду, що передбачає профілактичні та ремонтні дії. Сервісне обслуговування кондиціонерів, на думку фахівців компанії «Київ Комфорт», необхідно проводити не рідше 2 разів на рік – до початку сезону експлуатації та після, тобто ранньою весною та наприкінці вересня-початку жовтня, залежно від зовнішніх температур та метеорологічних факторів .
У спектр професійного обслуговування кондиціонера входить перелік робіт, пов'язаних з виявленням та усуненням несправностей у роботі, а також з приведенням експлуатованої кліматичної техніки до санітарних норм:
- загальна діагностика та ремонт кондиціонера за підсумками визначення несправностей;
- перевірка стану зовнішнього та внутрішнього теплообмінників, при необхідності – його очищення;
- очищення та заміна (за потреби) фільтрів;
- заправка системи фреоном,
- промивання дренажу;
- перевірка стану конденсатора, випарника;
- вимір температури потоку повітря на виході;
- перевірка електричних модулів та з'єднань;
- перевірка (у разі потреби – відновлення) термоізоляції каналу з холодоагентом;
- консультування користувачів, навчання клієнтів базовим правилам безпечного використання кліматичного обладнання.
Фактори, що вказують на поломки в спліт-системах
Сервісне обслуговування кондиціонерів дозволяє на ранньому етапі діагностувати неполадку, яка може стати серйозною причиною виходу з експлуатації дорогого обладнання.
Вчасно проведений сервіс кондиціонера дозволяє своєчасно виявити технічну проблему, класифікувати її, визначити алгоритм ремонту, щоб у результаті забезпечити можливість повноцінно та безпечно експлуатувати техніку далі.
Професійне обслуговування кондиціонерів дозволяє визначити причини таких неполадок:
- система не запускається з пульта дистанційного керування. Устаткування не вмикається після натискання кнопок. Слід звернути увагу до індикатори (лампочки). Найпоширеніша причина неполадки (за відсутності індикації) – відсутність живлення 220Вт, не працює запобіжник. Якщо лампочки горять, але реакція на натискання кнопок не надходить – швидше за все, вийшла з ладу плата сигналу, сіли батарейки та ін. Можливо, ремонт всього кондиціонера не потрібен, а проблема криється в пульті;
- погане, недостатньо охолодження – причина досить поширена. Можливо, необхідно виконати чищення системи, дозаправити її фреоном;
- потік теплого повітря з блоку, встановленого всередині приміщення, хоча завдання було на охолодження – ймовірно, зламаний чотириходовий клапан або на пульті дистанційного керування неправильно заданий режим роботи;
- миготливі лампочки індикації, з внутрішнього блоку потоки повітря не виходять – ймовірно, система самодіагностувала несправність і сигналізує про нестандартну ситуацію;
- при включенні агрегату на охолодження температура потоків не знижується - брак, відсутність холодоагенту, несправність плати управління. Докладніше причину покаже сервісне обслуговування кондиціонерів;
- при включенні на охолодження з кімнатного блоку капає конденсат. Можливо, у дренажної системи недостатній ухил. Не виключено, що необхідно виконати чищення або ремонт трубок кондиціонера;
- нехарактерний шум у зовнішньому або внутрішньому модулі – система сигналізує про несправність двигуна, зношені підшипники. У більшості випадків заміна підшипників нічого не дасть – необхідно ставити кондиціонер на ремонт і повністю міняти двигун.
Причини поломок: коли необхідний ремонт кондиціонера
Найпоширеніша причина, з якою спілкуються у сервісному центрі кондиціонерів, – обладнання не включається. Відсутність реакції на завдання пульта дистанційного керування може бути причиною декількох несправностей:
- відключення агрегату від електромережі,
- Поломка пульта дистанційного керування,
- проблеми в міжблочному кабелі,
- вихід із ладу плати управління,
- активація режиму захисту тощо.
Всі причини поломок, за яких кліматична техніка не включається, так чи інакше пов'язані з подачею електроенергії, тому вирішувати проблему самостійно небезпечно. Якщо кондиціонер не вмикається, сервісними роботами повинен займатися лише спеціаліст, який має відповідні практичні навички у ремонті та техобслуговуванні кондиціонерів.
Все, що може зробити користувач до приходу майстра за кондиціонерами – перевірити підключення обладнання до електромережі та переконатися, як батареї.
Короткий період роботи системи – тобто техніка мимовільно відключається після декількох хвилин роботи. Несправність серйозна, тому відразу звертайтеся в сервіс-центр кондиціонерів. Для діагностики та ремонту обладнання знадобиться не лише спеціальний інструмент, а й, швидше за все, нові запчастини.
Розрізняють кілька причин цієї проблеми:
- поломка в платі управління;
- перегрів компресора;
- поломка вентилятора, розташованого у зовнішньому блоці;
- забруднення фільтрів, дренажної системи.
Майстер з ремонту кондиціонерів проведе діагностику та видасть свій висновок. Ремонт плати кондиціонера багато часу не забере. У деяких випадках, на думку фахівців, ремонт кондерів (особливо якщо це старі моделі) недоречний через ціни на запчастини. Найпростіше і вигідніше купити нове кліматичне обладнання.
Проблеми при роботі на охолодження або обігрів – причини досить поширені. Виникнути така несправність може через:
- відплив хладагента;
- засмічення фільтрів;
- забруднення крильчатки зовнішнього блоку;
- неробочий інвертор;
- поломка компресора;
- відмови термодатчика;
- несправності в електрокабелях блоків.
Справжню причину позаштатної ситуації визначити самостійно дуже важко, оскільки необхідно розумітися на конструкції та специфіці роботи кліматичної техніки. Звертайтеся до майстрів, які займаються ремонтом побутових кондиціонерів професійно.
Вібрація в ході роботи обладнання виникає через злам крильчатки, утворення льоду або поломки підшипника. Як тільки нехарактерну динаміку виявлено – викликайте майстра. Можливий терміновий ремонт кондиціонерів у максимально стислі терміни.
Полагодження кондиціонера необхідне при появі сторонніх, нехарактерних шумів, схожих на тріск, металевий брязкіт, гул. Причини нетипових звукових ефектів під час роботи кліматичної системи:
- засмічення теплообмінника, забитість сміттям фільтра;
- складання деталей корпусу з порушенням технологій;
- порушення кута нахилу;
- порушення герметичності трубопроводу;
- несправності в регулювальному трансформаторі;
- закономірне вироблення ресурсу.
Необхідність починати кондиціонер виникає також через несанкціонований витік конденсату. З появою води на стінках внутрішнього блоку слід викликати майстра. Основна причина витікання конденсату – засмічення трубки дренажу. Ремонт трубки кондиціонера у такому разі не проводиться – її чистять.
Ремонт та обслуговування кондиціонерів – дії взаємопов'язані. Причини виходу з ладу кліматичного обладнання завжди різні, але займатися їх виявленням та усуненням мають лише професіонали.
Послуги з професійного ремонту кондиціонерів
Ремонт кліматичної техніки необхідно довірити фахівцям, які виконують, зокрема, техогляд та ремонт кондиціонерів вдома. Настільки серйозний і відповідальний підхід гарантує, що сервісне обслуговування кондиціонера або усунення несправностей буде виконано правильно, з дотриманням технологій.
Залучення до процесу недосвідченої людини, яка не має кваліфікації в такій сфері, як ремонт домашніх кондиціонерів або промислових кліматичних систем, тягне за собою неприємні наслідки. Використовувати обладнання, яке пройшло непрофесійне техобслуговування – небезпечно.
Неправильне встановлення комплектуючих навіть другорядного значення може призвести до остаточного виходу з ладу всього обладнання. Щоб не ризикувати ні власною безпекою, ні грошима, ремонт підлогових чи віконних кондиціонерів слід довіряти лише профі.
Сервісний центр з ремонту кондиціонерів «Київ Комфорт»: ремонт із гарантією якості
Підшукуючи в Мережі службу, яка виконувала б ремонтно-технічні роботи певного рівня, ми звертаємо на пріоритети конкретної фірми.
Якщо вас цікавить якісний ремонт зовнішнього блоку кондиціонера, заправка системи фреоном, профілактичне чищення фільтрів або будь-який інший вид технічного обслуговування кліматичного обладнання – звертайтесь до центру «Київ Комфорт». Наші переваги:
- професійне сервісне обслуговування кліматичної техніки всіх видів, незалежно від моделі;
- виконання повного спектра сервісних робіт, включаючи капітальний ремонт;
- ремонт домашнього кондиціонера або офісної техніки за допомогою спеціалізованого обладнання;
- сертифікація від провідних виробників кондиціонерів;
- гарантійні зобов'язання на спектр виконаних робіт та використані при ремонті комплектуючі;
- сервіс з ремонту кондиціонерів після закінчення терміну гарантії в Києві та області.
Від чого залежить ціна на обслуговування кондиціонерів
Ми пропонуємо сервісне обслуговування кондиціонерів за лояльною ціною, що є однією з переваг співпраці з компанією «Київ Комфорт».
На ремонт кондиціонерів ціна вказана в прайсі, а вартість залежить від складності робіт, собівартості комплектуючих, а також умов договору.