Розрахувати потужність кондиціонера купити в Києві, ціни — Київ Комфорт

Розрахувати потужність кондиціонера


Розрахунок потужності охолодження є приблизними.

Потужність (точніше, потужність охолодження) є основною характеристикою будь-якого кондиціонера. Від цієї величини залежить площа, на яку він розрахований. Для орієнтовних розрахунків береться 1 кВт потужності, що охолоджує, на кожні 10 квадратних метрів при висоті стель 2,8 — 3,0 м. тобто, для приблизного розрахунку досить площа кімнати розділити на десять: для 20 кв. м потрібно 2,0 кВт, для 45 кв. м — 4,5 кВт і т. д. За цією спрощеною методикою визначається необхідна потужність для компенсації теплопритоків від стін, підлоги, стелі і вікон. Якщо в приміщенні велика площа скління або вікна виходять на південну сторону, то теплопритоки будуть більше і потужність кондиціонера необхідно збільшити на 15 — 20%.


Більш точний розрахунок проводиться за загальноприйнятою методикою:


Ви можете легко визначити орієнтовну потужність побутового кондиціонера — на кожні 10 кв. м. охолоджуваного приміщення потрібно 1 кВт потужності.


Q = S * h * q, де

  • Q — теплопритоки (Вт);
  • S — площа приміщення (кв. м);
  • h — висота приміщення (м);
  • q — коефіцієнт, що дорівнює 30 — 40 Вт/кб.м.

Для приміщення, в яке потрапляє багато сонячного світла q = 40 Вт/кб.м; для затіненого приміщення q = 30 Вт/кб.м; при середній освітленості q = 35 Вт/кб.м.


Зауважимо, що розрахунок кондиціонера за цією методикою застосуємо тільки для капітальних будівель, оскільки кондиціонувати залізний кіоск чи магазин з прозорим дахом практично неможливо — в сонячний день теплопритоки від стін і стелі будуть надто великими.


У своїх розрахунках ми ще не врахували тепло, що виділяється людьми і електроприладами. Вважається, що в спокійному стані людина виділяє 0,1 кВт тепла; комп'ютер або копіювальний апарат — 0,3 кВт; для інших приладів можна вважати, що вони виділяють у вигляді тепла 1/3 паспортної потужності. Підсумувавши всі тепловиділення і теплопритоки, ми отримаємо необхідну потужність охолодження.


Тепер залишилося тільки вибрати близьку по потужності модель кондиціонера з стандартного ряду (більшість виробників випускає кондиціонери з потужностями, близькими до стандартного ряду: 2,0; 2,5; 3,5; 5,0; 7,0 кВт). До речі, моделі з цього ряду зазвичай називають «7» (сімка), «9» (дев'ятка), «12», «18» «24». Маркування кондиціонерів більшості виробників виконується з використанням цих номерів, які показують потужність кондиціонера не в звичних кіловатах, а в БТЕ/год, де КАЛ — це Британська Теплова Одиниця (British Thermal Unit — BTU). 1 БТЕ/год дорівнює 0,3 Вт (точніше 0,2931 Вт). Відповідно, кондиціонер потужністю 7000 БТЕ/год або 7000 ? 0,3 = 2,1 кВт, буде мати в назві цифру 7 і т. д. В теж час деякі виробники, наприклад Daikin, назву моделей прив'язують до типової потужності у ватах (кондиціонер Daikin FTY35 має потужність 3,5 кВт).


Хоча наведений вище розрахунок кондиціонера є орієнтовним, для побутових приміщень його похибка невелика. Однак перш, ніж вибрати кондиціонер, обов'язково запросіть представника певної кліматичної фірми, який допоможе точно розрахувати потужність і підібрати обладнання, а так само погодить з вами місця встановлення блоків і міжблокових комунікацій (як правило, це послуга безкоштовна). Вам же вміння самостійно розраховувати потужність необхідно для того, що б недобросовісний продавець не спробував запропонувати під виглядом знижки малопотужний кондиціонер, або навпаки, побільше заробити, порекомендувавши занадто потужний спліт. Якщо ваші розрахунки не збігаються з розрахунками консультанта, не соромтеся попросити пояснення — може бути, ви просто чогось не врахували. Можна також запросити кількох представників різних фірм (зрозуміло, не всіх відразу) і порівняти результати їх та своїх розрахунків.


Точний розрахунок потужності кондиціонера дуже важливий. Недостатня потужність може проявитися тільки в жарку погоду, а якщо кондиціонер встановлений в кінці літа, ви можете відчути це тільки через рік, коли пред'являти претензії буде пізно. Надлишкова потужність теж ні до чого доброго не приводить. По-перше, потужний кондиціонер створює сильний потік холодного повітря — якщо ви будете перебувати в безпосередній близькості від кондиціонера, то можете застудитися. По-друге, кондиціонер частіше включатися і виключатися, що приведе до підвищеного зносу компресора. По-третє, він буде дорожче.


Зауважимо, що без виїзду на об'єкт неможливо точно розрахувати необхідну потужність і, найголовніше, визначити особливості та вартість установки кондиціонера. Тому не довіряйте фірмам, які готові зробити розрахунок кондиціонера «по телефону» і відразу ж надіслати бригаду монтажників. Виїзд представника фірми до початку монтажних робіт необхідний ще й для узгодження точного розташування блоків і комунікацій. Обов'язково вимагайте від представника фірми схему розміщення і точний перелік обладнання із зазначенням остаточної вартості кондиціонера, монтажних робіт та витратних матеріалів, завірену його підписом. Це допоможе уникнути конфліктів, якщо виявиться, що монтажники встановили кондиціонер не там, де потрібно або просять за свою роботу більше, ніж було заплановано.


Рекомендується звертатися до фахівців для точного розрахунку з урахуванням особливостей Вашого приміщення.


  • +38(044) 332 19 25

  • +38(044) 353 15 95

  • +38(094) 832 19 25

  • +38(067) 966 44 53

  • +38(093) 807 40 40

  • +38(099) 412 40 40

Популярні продукти