Кліматичне обладнання складається з зовнішніх і зовнішніх модулів, і для кожного з них потрібно підібрати правильне місце кріплення.
Потік повітря – головний «продукт» кліматичної системи, тому заздалегідь вирішите, куди вішати внутрішній блок кондіціонера, щоб людина, яка постійно знаходиться в кімнаті, не опинився під прямимо рухом потоку.
Місце установки і кріплення апарата повинне бути міцним та надійним, щоб витримати вагу брутто кондіціонера.
З метою недопущення застуд і дискомфорту користувача, внутрішній модуль кондіціонера необхідно кріпити не навпаки, а над робочим столом у кабінеті, офісі і т. д.
Де повісити кондиціонер в спальні, кімнаті з диваном або ліжком? Щоб не перебувати під постійним потоком охолодженого повітря, обладнання кріплять також над спальним місцем, але обов'язково з урахуванням дислокації об'єднання ємної каркасних меблів.
Якщо воздухопотоку буде перешкоджати шафа, стелаж або комод, ефективність роботи кондіціонера істотно знизитися, а у меблевого атрибута в результаті активного кліматичного впливу може деформуватися поверхня.
За технічним нормам, дистанція між стелею і внутрішнім модулем кондіціонера винна буті не менше 10 див.
Сучасні моделі кондиціонерів, виконані досвідченими сегментними виробниками, витримані в стильової концепції мінімалізму, тому внутрішній блок кліматичного обладнання впишеться в будь-який домашній або корпоративний інтер'єр.
Куди встановити зовнішній блок кондіціонера?
З появою спліт-систем, що вирішують технічні завдання групи об єднаних кондиціонерів, пробивати відчини зовні, щоб монтувати зовнішній блок під кожен внутрішній модуль, необов'язково. Місце розташування загального зовнішнього корпусу всієї спліт-системи вибирають з урахуванням:
- мінімального рівня створюваного шуму (тобто, там, звідки звукові ефекти будуть практично нечутними);
- щільності і твердості зовнішнього шару стіни (монументальної основи, штукатурки і т. д.);
- доступності оператора для сервісного обслуговування;
- захисту блока від зовнішніх метеорологічних чинників (зокрема, падаючих бурульок з даху будівлі);
- розташування зовнішніх інженерно-технічних комунікацій об'єкта;
- відсутність захаращення оглядів і проходів стороннім особам;
- дистанції магістралі кабелів спліт-системи (зазначено в ТЗ індивідуально для кожної моделі);
- естетики фасаду будівлі (в ідеалі – на тильних сторонах).
Куди краще повісити кондиціонер, орієнтуючись на його параметри, потужність, принцип функціонування і т. д., завжди підкаже фахівець, що займається установки і обслуговуванням кліматичного обладнання.
Монтувати кондиціонер самостійно не рекомендується — просто, довіртеся професіоналам.