Принцип роботи такого обладнання нескладний. Щоб зрозуміти, як працює рекуператор повітря, необхідно розглянути його конструкцію. Рекуператор являє собою теплообмінник з двома камерами, які розташовані близько один до одного. Через них одночасно проходять два потоку повітря: витяжне та припливне. При цьому вони не змішуються, а з-за різної температури відбувається теплообмін. В результаті, холодне повітря нагрівається, завдяки чому в приміщення повітря надходить підігрітим, що дозволяє знизити витрати на опалення. У літній період годині рекуператор охолоджує повітря, що знижує витрати на кондиціонування. Залежно від виду пристрою, процес теплообміну може відбуватися періодично або постійно.
Також важливим нюансом є те, що рекуператор підтримує оптимальний рівень вологості в приміщенні, тому немає необхідності додатково купувати зволожувачі повітря або інше кліматичне обладнання.
Віді рекуператора тепла
Асортимент рекуператорів повітря відрізняється різноманітністю. За будовою відрізняються такі моделі:
- пластинчасті;
- металеві;
- целюлозні та інші.
Залежно від напрямку руху бувають:
- перехресні;
- прямоточні;
- протиточні рекуператори.
Кожен з видів обладнання має певні переваги і недоліки, на які необхідно звертати увагу при виборі, враховуючи особливості приміщення. Та чи інша модель рекуператора призначений для виконання певного завдання.
Переваги рекуператора тепла
Протягом багатьох років рекуператор повітря активно застосовується в багатьох країнах. І це не дивно! Такий пристрій має масу переваг, серед яких:
- доступна вартість;
- економія коштів і зниження витрат на опалення і кондиціонування до 50%;
- простий монтаж;
- наявність системи фільтрації;
- низькі витрати на використання та обслуговування;
- довгий термін служби.
Як розрахувати рекуператор?
Правильний розрахунок і підбір рекуператора забезпечують його максимальну ефективність і високий ККД, тим самим допомагаючи значно економити на опаленні і кондиціонуванні.
Щоб дізнатися, скільки енергії потрібно для нагрівання або охолодження приміщення без рекуператора, необхідно використовувати наступну формулу: 0,335 х витрата повітря (температура в приміщенні — температура на вулиці). Витрата повітря, згідно СНиП 41-01-2003 «Опалення і вентиляція», на одну людину становить 60 м3/рік. Підставляємо дані: 0,335 х 60 м3/рік х (23-(-15)) = 763,8 Вт.
Щоб розрахувати енергоефективність рекуператора, потрібно дізнатися його ККД. Як правило, його вказує виробник, і цей показник залежить від типу пристрою. Наприклад, візьмемо пластинчастий рекуператор з рівнем ККД 0,50. Тоді його енергоефективність складі 763,8 Вт х 0,50 =381,9 Вт. Видно з прикладу, що витрати на нагрів або охолодження зменшилися практично в два рази!
Крім того, особливу увагу потрібно приділити установці рекуператора. Правильний монтаж устаткування є запорукою його злагодженої та ефективної роботи, а також допоможе зберегти до ⅔ втрачається тепла, тому краще всього данини питання довірити професіоналам компанії «Київ Комфорт». У цьому інтернет-магазині можна знайте широкий вибір рекуператорів по доступній і прийнятній вартості і отримати всебічну консультацію від спеціалістів. Більше інформації — на сайті https://www.kievkomfort.com.ua/.